T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
RİZE / ARDEŞEN - Işıklı 60 Yıl Ortaokulu

Haberler

Kas

Etwinning "Mavi Hareket" projesi kapsamında Işıklı 60. Yıl Ortaokulu öğrencileri Işıklı Sahil Plajı'na giderek çöp toplama etkinliği gerçekleştirdi. Toplanan çöpler ayrıştırılarak çöp torbalarına kondu.
Etwinning "Mavi Hareket" projesinin amacı
Denizlerimizin ve kıyılarımızın kirlenmesini önlemek
Kirlilikle mücadeleye özendirmek, geliştirmek ve katılımı artırmak
Tek kullanımlık plastik yerine alternatiflerini kullanma bilinci oluşturmak
Küçük yaşlardan itibaren çevre bilinci oluşturmak.
Sularımızdaki plastik kirliliğinin azaltılmasını sağlamak
Atıkların çöp olmadığının bilincini oluşturmak
Su ekosisteminin korunmasını sağlamak
Denizlerimizde, göllerimizde, nehirlerimizde yaşayan canlıların korunmasını sağlamak
Sıfır Atık projesine destek olmak,
Sıfır Atık projesine dikkat çekmek
Mavi Hareket adlı projemizin 3 aylık bir süreçte gerçekleştirilmesi planlanmaktadır

Kas

Okulumuzun 2 yıl boyunca yürütmüş olduğu Erasmus+ "Love Every Drop" projesinin sürdürebilirliğini sağlamak amacıyla Erasmusdays 2019 etkinlikleri okulumuzda coşkuyla ve ilgiyle kutlanmıştır. Öğrencilerimiz okulun çeşitli yerlerinde çeşitli etkinliklere katılmıştır. Bir kısmı bilişim Sınıfında oynatılan proje hareketliklerinden oluşan video izlemiştir. Bir kısmı pano hazırlamış ve bunu sergilemişlerdir. Bir kısmı da projemizin konusuyla ilgili puzzle yaparak projeye destek olmuşlardır. Gün boyunca etkinlikler devam etmiştir.

May

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında Teknoloji Tasarım ve Görsel Sanatlar Öğretmeni Ayşenur DEDE GÜCÜYENER bir yıllık çalışmalarını sergilediği etkinliğin açılışı 14 Mayıs 2019 Salı günü Okul Müdürü Murat ŞEREMET tarafından açılmıştır.

May

Işıklı 60. Yıl İlkokulu ve Ortaokulu olarak 6-10 Mayıs tarihleri arasında kutlanan trafik haftasını Ardeşen İlçe Jandarma ekipleri tarafından okulumuzda kutladık. Trafik ve İlk Yardım haftası çerçevesinde okulumuzda etkinlikler düzenlendi. İlkokul öğrencileri arasında düzenlenen resim yarışmasında birinci olan öğrencinin resmi broşür haline getirildi. İlçe Jandarma Komutanlığı okulumuzda stand açmış ve öğrencileri trafik konusunda bilinçlendirmiştir. Kullandıkları araç gereçleri tanıtmışlardır. Okulumuz önünde Jandarma eşliğinde ortaokul öğrencieri şoförleri trafik kuralları konusunda bilinçlendirmiştir. Kendilerine broşür ve cd hediye etmişlerdir. İlkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıflar, ortaokul 5. sınıf öğrencileri sunumları dinlemişlerdir. Şoförleri bilgilendirme etkinliği 7. sınıf öğrenilerinden seçilmiştir.

Nis

Okulumuz 8. sınıf öğrencileri okul tanıtımları için Ardeşen METEM´ in düzenlediği bilim şenliklerini ziyaret etmişlerdir. Bu vesile ile öğrencilerimiz Ardeşen METEM çatısı altında gerçekleştirilen faaliyetleri yakından takip etme fırsatı buldular.

Nis

Cumhuriyetin kurucusu Ulun Önder Mustafa Kemal ATATÜRK´ ün bütün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı okulumuzda çeşitli etkinliklerle kutlandı. Işıklı halkı da kutlamalara yoğun ilgi gösterdi. Biz de bu vesile ile yarınımızın teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarız.

"Küçük hanımlar, küçük beyler... Sizler hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı, bir bahtının aydınlığısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız." M. K. Atatürk

Nis

Işıklı 60. Yıl Ortaokulu öğrencileri Erasmus+ Love Every Drop projesi kapsamında 22 Nisan Dünya Günü´ nü kutladı.Dünya Günü gezegenimizin karşı karşıya kaldığı çevresel tehditlere dikkat çekmek, çevre konularını ön plana çıkarmak için yapılan her yıl 22 Nisanda dünyanın farklı ülkelerinde kutlanan küresel bir etkinliktir. Bu etkinlik kapsamında orman İşletme Şefi Mehmet ÇAKMAKÇI, işletme şefliği personelleri ve Tema Vakfının da katkılarıyla Işıklı Afyon Tepe Çamlık Mevki´ nde 6. sınıf öğrencileri tarafından 30 adet mavi ladin ağaç fidanı dikildi.

Dünya Günü´ nü kutlama etkinliklerinden bir diğeri de Işıklı Yeniay plajı temizliğiydi. 5. sınıf öğrencileri tarafından takımlar oluşturularak yarışma şeklinde gerçekleşen bu etkinlikte 30 dakika içerisinde en fazla çöpü toplamaya çalıştılar. Yarışma sonunda toplanan çöpler el kantarı ile tartılarak kazanan takım belirlendi. Kazanan takıma günün nlam ve önemi üzerine "Dünya" hediye edilerek, insanların çevreyi koruma kanusunda daha duyarlı davranmaları gerektiğini bir kez daha anlamış oldular.

Nis

Okulumuz kariyer günleri kapsamında 11.04.2019 Perşembe günü okulumuz konferans salonunda etkinlik düzenlenmiştir. Etkinliğimize Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın İsmail KUYUMCU, üyeler Sayın Ali TEKTAŞ ve Sayın Taner AĞATAY konuk olarak katılmışlardır. Çok değerli biilgi birikim ve teçrübelerini bizimle paylaşan Sayın Başkanımız ve Üyelerimize teşekkür ederiz. Ayrıca proram sonunda Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın İsmail KUYUMCU okulumuza kitap bağışı yapmışlardır.

Nis

Okulumuz öğrencileri Teknoloji Tasarım dersinde Teknoloji Tasarım Öğretmeni Ayşenur DEDE GÜCÜYENER öğtmenimizin katkılarıyla mühendislik ve tasarım konusunda robot kol ve enerji dönüşümü konusunda araba yapmışlardır. Öğretmenimize teşekkür eder çalışmalarının devamını dileriz.

Nis

Okulumuz küçük erkekler kategorisinde Badminton il müsabakarında 3. minikler kategorisinde il 2. olarak büyük başarı sağlamıştır. Bu başarılarından dolayı öğrencilerimiz ve okulumuz Beden Eğitimi Öğretmeni Esen MIZRAK ÖZYANIK hocamızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Mrt

Kütüphaneler haftası münasebeti ile okulumuzda etkinlik düzenlenmiştir. Etkinlikte çeşitli şiir, makale, sunu vb. çalışmalar sergilendi. Okul Müdürümüz Sayın Murat ŞEREMET okul kütüphanemizden en fazla kitap alıp okuyan öğrencilerimize kitap hediye ettiler. Ayrıca Emekli Edebiyat Öğretmeni Birsen GÜVEN hanımefendi okulumuz kütüphanesine çok sayıda kitap bağışı yapmıştır. Kendisine teşekkür ederiz. Etkinlikte emeği geçen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Meral OKUTAN, Türkçe Öğretmeni Yücel TOPALOĞLU öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Mrt

       18 Mart Çanakkale Zaferi ve 12 Mart İstiklal Marşımızın kabulü münasebeti ile okulumuz konferans salonunda anma programı yapılmıştır. Programda çeşitli tiyatro, şiir, oratoryo, makale ve sunu gösterileri ile İstiklal Şairimiz Mehmet Akif ERSOY ve Çanakkale cephesinde şehit olan askerler nezdinde başta Baş Komutan Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere vatan uğruna kanını, canını feda etmiş tüm şehit ve gazilerimiz rahmet ve minnetle anıldı. Programın hazırlanmasında emeği geçen okulumuz matematik öğretmeni Ayşegül ALÇIN, okulumuz sosyal bilgileri öğretmeni Sedat AÇİL öğretmenlerimize ve görevli öğrencilerimize teşekkür ederiz. 

"Düşmanda imkan vardı, Mehmetçikte iman. İşte buydu, Çanakkaleyi geçilmez kılan." Canını vatana siper etmiş, cesaretiyle destan yazmış tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.

Mrt

Ardeşen´ in düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı kutlamarını Ardeşen Belediyesi kongre merkezinde Işıklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Işıklı 60. Yıl İlk ve Ortaokulunun hazırlamış olduğu programla kutlanmıştır. Programda şiirler, sunu, tiyatro ve Fatih İlkokulu öğrencilerinin halk oyunları gösterisi ile 10 Mart münasebeti ile derceye giren şiir ve kompozisyonlar okundu. Dereceye giren öğrencilerimize ödüllerini ilçe Kaymakamımız Sayın Emrah YILMAZ ve Belediye Başkanımız Sayın Hakan GÜLTEKİN takdim etmişlerdir.

Mrt

Okulumuzdan Bocce il müsabakalarında büyük başarı. Okulumuz bocce takımları il müsabakarında küçük kızlarda il birinciliği, yıldız kızlarda il üçüncülüğü ve yıldız erkeklerde il dördüncülüğü alarak okulumuza büyük başarı yaşatmışlardır. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Reşat YAZAR ve Şube Müdürlerimiz Okulumuz Müdürü Sayın Murat ŞEREMET, Beden Eğitimi Öğretmeni Sayın Esen MIZRAK ÖZYANIK ve dereceye giren bocce takımlarını makamında konuk etmiştir. Bizde okulumuz Beden Eğitimi Öğretmeni Esen MIZRAK ÖZYANIK öğretmenimizi ve öğrencilerini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Mrt

Okulumuz kariyer günleri kapsamında 07.03.2019 tarihinde aynı zamanda okulumuz eski öğrencilerinden olan Ardeşen Belediye Başkanı Sayın Hakan GÜLTEKİN öğrencilerimizle buluştu. Çok değerli bilgi birikimlerini ve tecübelerini bizlerle paylaşan Belediye Başkanımız Sayın Hakan GÜLTEKİN´ e bu güzel sohbet için teşekkür ederiz.